Percipio – nowa platforma szkoleniowa Skillsoft

Percipio jest nowoczesną, inteligentną platformą dostarczającą treści edukacyjne on-line zarówno poprzez komputery stacjonarne jak i urządzenia mobilne 24/7.

590 kanałów podzielonych tematycznie zapewnia elastyczność wyboru treści zarówno uczącym się, jak i managerom zarządzającym procesem uczenia się w zespołach. Platforma umożliwia również tworzenie własnych kanałów zawierających również materiały pochodzące z organizacji.

Od czerwca 2019 platforma oferuje również możliwość umieszczania na platformie własnych materiałów i tworzenia własnych autorskich kanałów tematycznych (tzw. custom channels). Pozwala to jeszcze dokładniej dopasować oferowane treści do potrzeb konkretnych osób, zespołów czy całych organizacji.

Filozofia działania Percipio opiera się na założeniu, że użytkownik i jego doświadczenie w obcowaniu z platformą znajdują się w centrum uwagi. Od pierwszych kroków na platformie użytkownik odkrywa zasoby swobodnie budując swoją listę ulubionych tematów, dodając wybrane zasoby do tzw. playlisty, czy też zaliczając szkolenia przydzielone mu/jej przez managera.

Drugim najważniejszym założeniem platformy jest to, że zawartość musi być dostępna łatwo i wszędzie, gdzie jest potrzebna. Dlatego też użytkownik może łączyć się z platformą za pomocą urządzenia mobilnego, przerywać naukę i kontynuować ją już na innym urządzeniu rozpoczynając z miejsca, w którym przerwał(a) naukę.

Specjalny dodatek do przeglądarki ELSA pozwala również w czasie rzeczywistym analizować treści na przeglądanych stronach WWW pod kątem materiałów udostępnianych na platformie. Jednym kliknięciem użytkownik może z danej strony WWW przenieść się do szkolenia, nagrania lub książki omawiającej wybrane zagadnienie.

Z punktu widzenia osób zarządzających programami szkoleniowymi dużym udogodnieniem jest rozbudowany moduł raportujący pozwalający na bieżąco monitorować postępy uczestników oraz kalkulować efektywność danego projektu.

Percipio może być również integrowane z platformami LMS i systemami raportującymi.


Platforma dostosowana do indywidualnych potrzeb użytkowników

Użytkownicy sami określają, jakie tematy ich interesują i jakie propozycje chcieliby widzieć po wejściu na platformę.

Inteligentna wyszukiwarka pomaga szukającym „podsuwając” propozycje fraz przydatnych przy wyszukiwaniu.

Czytelny układ treści i łatwe wyszukiwanie

Czytelny układ treści pozwala szybko przemieszczać się po zasobach. Użytkownik może zmieniając swoje wyszukiwanie nie tylko po tematyce, czy technologii ale również po konkretnej wersji czy poziomie zaawansowania.

Użytkownik może łatwo filtrować zasoby pod rodzaju aktywności, która go interesuje. Każdy materiał można również „polubić” oraz dodać do własnej listy ulubionych.

Embedded Learning Synchronized Assistant (ELSA)

Korzystając z dodatku ELSA (dostępny dla Google Chrome oraz IE11) użytkownik może od razu sprawdzić zawartość Percipio pod kątem frazy znalezionej na stronach WWW.

Wsparcie specjalistów Skillsoft

Platforma umożliwia również skorzystanie z pomocy specjalisty w danej dziedzinie. W każdej chwili użytkownik może łatwo połączyć się z tzw. mentorem i zadać mu/ jej pytanie z danej dziedziny za pomocą chatu lub mailowo.


Tworzenie autorskich ścieżek indywidualnych.

Administrator platformy Percipio ma możliwość umieszczania na platformie własnych materiałów w następujących formatach:

  • SCORM 1.1, SCORM 1.2, SCORM 2004 (edycje: 2, 3 i 4),
  • AICC content (w postaci .zip file)
  • Microsoft Word (.doc, .docx),
  • Microsoft PowerPoint (.ppt, .pptx),
  • PDF documents (.pdf),
  • Nagrania (.wmv, .mp4, .mp3, .wav).

Istnieje również możliwość wstawienia linków do materiałów opublikowanych w serwisach zewnętrznych lub na innych platformach szkoleniowych.

Do dyspozycji każdej organizacji jest 5GB wolnej przestrzeni, którą można wykorzystać na umieszczenie własnych materiałów na platformie.

Materiały zewnętrzne mogą stanowić element własnych, autorskich ścieżek szkoleniowych tworzonych w danej organizacji. Ścieżki te (tzw. custom channels) mogą zawierać zarówno materiały Skillsoft (lekcje, szkolenia, rozdziały książek lub całe publikacje, video, materiały audio) jak i materiały własne organizacji. Można je przydzielać użytkownikom tak samo jak wszystkie kanały Skillsoft dostępne na Percipio.


Raportowanie

Percipio umożliwia stałe i ciągłe monitorowanie postępów w programie i stopnia realizacji celów szkoleniowych. Czytelna prezentacja wyników ułatwia ich analizę, a różnorodność raportów pozwala na dokładną ocenę działań szkoleniowych.


Wypróbuj również Percipio Mobile App!

Pobierz aplikację Percipio Mobile App i korzystaj ze swojego konta również przez smartphone.

GooglePlayLogo

AppStore logo